24 Nisan 2013 Çarşamba

İzlenen Filmlerden Kısa Notlar


Bu aralar film izleyerek yorgunluğumu atmaya ve zihnimi boşaltmaya çalışıyorum. Film festivallerinden bazı filmleri izledim.


The Fall adlı bu film, sanatsal filmler kategorisinde şu ana kadar izlediklerim arasında en iyisiydi. Estetik açıdan muhteşem sahneleri bulunmakta.Woddy Allen'ın başrolünü paylaştığı filmde kendisine Diane Keaton eşlik etmekte. Komedi türünde olan bu film Napolyon Dönemi'ni komik bir dille anlatan film:) Ben izlerken çok eğlendim:)
Fransız yapımı olan filmde Adele'in maceraları anlatılmaktadır. Mısır'daki mumyalardan, ejderhalara kadar uzanan eglenceli bir film:) Film Paris ve Mısır arasında gidip gelmektedir. 

İzlediğim son film konusunda tek söyleyeceğim mutlaka izlemeniz gerektiği, 3 saat süren film nasıl başladı nasıl bitti anlamadım. Babür İmparatoru Muhammed Ekber'ın hayat hikayesinin anlatıldığı filmde Hint Prensesi Jodhaa ile evlenmesi ve birbirlerine duydukları aşktan oluşmakta. Bunun yanı sıra o dönemin Hindistan'ı da anlatılmaktadır. Bolywood film yapımları arasında en üst sıralarda yer aldıgı kesin:) İyi seyirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder